Prodej včel

Prodej včel a matek

Poznejte fascinující svět Buckfast včel! Jsou to včely vyšlechtěné Bratrem Adamem, legendárním včelařem, které nabízejí jedinečné vlastnosti a vynikající výkony. Díky pečlivému plemennému výběru jsou nerojivé a mají schopnost efektivně využívat zdroje snůšky. Naše stránka je zde, aby vám poskytla podrobné informace o těchto včelách a jejich péči. Přidejte se k nám a objevte všechny tajemství Buckfast včelstev!

Včely Buckfast jsou jedinečné plemeno, které je výsledkem dlouhodobého plemenného výběru trvajícího více než sedmdesát let. Toto plemeno je hybridem mnoha poddruhů a jejich kmenů. Vyšlechtění tohoto plemene stojí za Bratrem Adamem, který od roku 1919 vedl včelařství v Buckfast Abbey v Devonu ve Spojeném království.

Liší se od ostatních plemen především svou nerojivostí. Díky této vlastnosti jsou oblíbené a téměř výhradně chovány profesionálními včelaři v zahraničí. Mají dobrou schopnost vyhledání a využití vzdálenějších zdrojů snůšky a dobře využívají lesní medovicovou snůšku. Dobře staví a jejich ostatní vlastnosti jsou podobné jako u ostatních plemen. Jsou mírné včely, pevně sedící na plástech. Pro svou nenáročnost na obsluhu jsou tyto včely chovány stále větším počtem chovatelů a jejich obliba roste.

Jsou ideální pro začínající včelaře, jsou dobrými producenty medu a snášejí chladné klima. Mají vynikající odolnost vůči parazitickým nemocem a jsou známy svou schopností rychle se přizpůsobit novým prostředím. Jejich schopnost využívat vzdálenější zdroje snůšky a dobře využívat lesní medovicovou snůšku je také velmi ceněna. Buckfast jsou také známy svou schopností dobře stavět a pevně sedět na plástech, což je činí ideálními pro komerční včelařství. Pro svou nenáročnost na obsluhu a vynikající produkci medu si toto plemeno získalo oblibu mezi včelaři po celém světě.

Máte zájem o včely?

Vyplňte prosím následující formulář a my se Vám ozveme!

  Prodej včel a matek na sezónu 2024:

  Prodej včel a matek

  Naše včely jsou pracovité a zdravé. Každá včela je jako malý hrdina, sbírající nektar z květů a přinášející sladký med do vašich úlů. Jsou to malí zázraky přírody, kteří pomáhají opylovat rostliny a udržovat ekosystém v rovnováze.

  Druhy Včel:

  Buckfast včely jsou skvělou volbou! Jsou to hybridní včely vyšlechtěné v klášteře Buckfast Abbey v Anglii. Jejich vlastnosti jsou kombinací různých druhů včel, což je dělá ideálními pro chovatele. Zde je několik důvodů, proč se rozhodnout právě pro Buckfast včely:

  1. Klidné Chování: Buckfast včely jsou obvykle klidnější a méně agresivní než některé jiné druhy. To usnadňuje manipulaci s nimi a snižuje riziko včelích bodnutí.
  2. Dobrá Produkce Medu: Tyto včely jsou dobře známé svou schopností produkovat kvalitní med. Jejich med je sladký, aromatický a oblíbený u mnoha lidí.
  3. Odpornost vůči Nemocem: Buckfast včely jsou často vybírány pro svou odolnost vůči chorobám, jako je varroa roztoč. To je velmi důležité pro udržení zdraví vašeho včelstva.
  4. Dobrá Oplozenost Matky Včely: Matky Buckfast včel jsou dobře plodné a mají vysokou úspěšnost při oplození. To je klíčové pro silné a zdravé včelstvo.

  Pokud máte zájem o Buckfast včely, můžete je objednat a začít s jejich chovem na sezónu 2024. Hodně štěstí s vašimi včelami! 🐝🌼